Vishay/BCcomponents MKT1822410406
MKT1822410406 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822410406
Brief Description
CAP FILM 100NF 20% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822410406.pdf
Availability of MKT1822410406
QUANTITY
MKT1822410406 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822410406
Internal Part NumberEIS-MKT1822410406
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822410406
Related LinksMKT182, MKT1822410406 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822410406 Details Description
Related parts for MKT1822410406
HEAT SHRINK ASST 1/16" X 6" datasheet.pdf
CASE PLSTC GUN METAL 24.13"X16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 1W 365 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 252VC DO201 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 4W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf