Vishay/BCcomponents MKT1822422014W
MKT1822422014W picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822422014W
Brief Description
CAP FILM 220NF 5% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822422014W.pdf
Availability of MKT1822422014W
QUANTITY
MKT1822422014W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822422014W
Internal Part NumberEIS-MKT1822422014W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822422014W
Related LinksMKT1822, MKT1822422014W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822422014W Details Description
Related parts for MKT1822422014W
ROUND STANDOFF 4-40 BRASS 5/8" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
POWER MODULE POWERLINE SERIES datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 8A 125V datasheet.pdf