Vishay/BCcomponents MKT1822422015
MKT1822422015 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822422015
Brief Description
CAP FILM 220NF 10% 100VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822422015.pdf
Availability of MKT1822422015
QUANTITY
MKT1822422015 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822422015
Internal Part NumberEIS-MKT1822422015
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822422015
Related LinksMKT182, MKT1822422015 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822422015 Details Description
Related parts for MKT1822422015
RACK STEEL 31.5X21.3X75.2 BLK datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.5A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK CARDEDGE 44POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PORT XBEE 802.15.4 - 2G GPRS datasheet.pdf
CHROMALIT ELLIPSE LHT SRCE BULB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
2.54MM MIN CENTER SPRING PROBE datasheet.pdf