Vishay/BCcomponents MKT1822422065W
MKT1822422065W picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822422065W
Brief Description
CAP FILM 220NF 10% 63VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822422065W.pdf
Availability of MKT1822422065W
QUANTITY
MKT1822422065W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822422065W
Internal Part NumberEIS-MKT1822422065W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822422065W
Related LinksMKT1822, MKT1822422065W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822422065W Details Description
Related parts for MKT1822422065W
IC TXRX RS485/RS422 60V 14-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SSD 20GB SCSI datasheet.pdf
RES 13.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS CBLE BLK SKT datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
VINL INSL BUTT SEAM BULLET MALE datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR VERT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf