Vishay/BCcomponents MKT1822422634
MKT1822422634 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822422634
Brief Description
CAP FILM 220NF 5% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822422634.pdf
Availability of MKT1822422634
QUANTITY
MKT1822422634 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822422634
Internal Part NumberEIS-MKT1822422634
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package200
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822422634
Related LinksMKT182, MKT1822422634 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822422634 Details Description
Related parts for MKT1822422634
IDC CABLE - MSC24K/MC24G/MSC24K datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC CAR RADIO ASP 64-QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 2 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 37MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf