Vishay/BCcomponents MKT1822447406
MKT1822447406 picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822447406
Brief Description
CAP FILM 470NF 20% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822447406.pdf
Availability of MKT1822447406
QUANTITY
MKT1822447406 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822447406
Internal Part NumberEIS-MKT1822447406
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package170
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822447406
Related LinksMKT182, MKT1822447406 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822447406 Details Description
Related parts for MKT1822447406
CAP FILM 1500PF 5% 400VDC 1913 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/2.6V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DUAL NANOPWR COMP 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/CAP 6CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
SNSW 0.1A PCB-90D-ASYM NONE datasheet.pdf
FIXED IND 27MH 31MA 308 OHM TH datasheet.pdf