Vishay/BCcomponents MKT1822468255V
MKT1822468255V picture photo
Mfg. Part Number
MKT1822468255V
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1822468255V.pdf
Availability of MKT1822468255V
QUANTITY
MKT1822468255V Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1822468255V
Internal Part NumberEIS-MKT1822468255V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package500
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKT1822468255V
Related LinksMKT1822, MKT1822468255V Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKT1822468255V Details Description
Related parts for MKT1822468255V
IC MPU I960 20MHZ 84PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 30RESOL 2M datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG BNC 50OHM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 110 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 500V C0G 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H datasheet.pdf