Mag-LED Solutions ML-A150-UVQ-24V
ML-A150-UVQ-24V picture photo
Mfg. Part Number
ML-A150-UVQ-24V
Manufacturer
Product Category
LED Supplies
Brief Description
LED SUPPLY CV AC/DC 24V 6.25A
Datasheet Download
ML-A150-UVQ-24V.pdf
Availability of ML-A150-UVQ-24V
QUANTITY
ML-A150-UVQ-24V Order Process
Ship out your order
Specifications of ML-A150-UVQ-24V
Internal Part NumberEIS-ML-A150-UVQ-24V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package540
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyLED Supplies
Series-
TypeConstant Current, Voltage
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)120VAC
Voltage - Input (Max)277VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)6.25A
Power (Watts)150W
Voltage - Isolation2kV (2000V)
Dimming-
FeaturesOCP, OTP, SCP
RatingsIP66
Operating Temperature-30°C ~ 60°C
Efficiency88%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension8.94" L x 2.68" W x 1.52" H (227.1mm x 68.1mm x 38.6mm)
Mounting TypeChassis Mount
ApprovalscULus
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ML-A150-UVQ-24V
Related LinksML-A150, ML-A150-UVQ-24V Datasheet, Mag-LED Solutions Distributor
ML-A150-UVQ-24V Details Description
Related parts for ML-A150-UVQ-24V
CONN HDR DUAL 76POS .100 SRT TIN datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:16 500MHZ 48TQFP datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
POWER SUPPLY FOR 963E IONIZER datasheet.pdf
CONN SOCKET 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
KTB MOPL 3030 S2N datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
1.25MM F/F 26POS 28AWG 150MM datasheet.pdf