Mag-LED Solutions ML-B100-UVQ-24V
ML-B100-UVQ-24V picture photo
Mfg. Part Number
ML-B100-UVQ-24V
Manufacturer
Product Category
LED Supplies
Brief Description
LED SUPPLY CV AC/DC 24V 4A
Datasheet Download
ML-B100-UVQ-24V.pdf
Availability of ML-B100-UVQ-24V
QUANTITY
ML-B100-UVQ-24V Order Process
Ship out your order
Specifications of ML-B100-UVQ-24V
Internal Part NumberEIS-ML-B100-UVQ-24V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package540
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyLED Supplies
Series-
TypeConstant Voltage
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)120VAC
Voltage - Input (Max)277VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)4A
Power (Watts)100W
Voltage - Isolation2kV (2000V)
Dimming-
FeaturesOCP, SCP
RatingsIP20
Operating Temperature-30°C ~ 60°C
Efficiency86%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension11.46" L x 3.00" W x 1.30" H (291.1mm x 76.2mm x 33.0mm)
Mounting TypeChassis Mount
ApprovalscULus
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ML-B100-UVQ-24V
Related LinksML-B100, ML-B100-UVQ-24V Datasheet, Mag-LED Solutions Distributor
ML-B100-UVQ-24V Details Description
Related parts for ML-B100-UVQ-24V
FUSE GLASS 8A 250VAC 8AG datasheet.pdf
IC TXRX/ARBITER 3-PORT 80-HTQFP datasheet.pdf
RES 750 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
IC NIMH CHARGER 16SOIC datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HD 15P SER 90 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 300MA 750 MOHM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V 20% X5R 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO NEG AD 1.5A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf