Connor-Winfield ML602-024.576M
ML602-024.576M picture photo
Mfg. Part Number
ML602-024.576M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ML602-024.576M.pdf
Availability of ML602-024.576M
QUANTITY
ML602-024.576M Order Process
Ship out your order
Specifications of ML602-024.576M
Internal Part NumberEIS-ML602-024.576M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesML602
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±140ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
Package / Case8-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ML602-024.576M
Related LinksML602-0, ML602-024.576M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
ML602-024.576M Details Description
Related parts for ML602-024.576M
IND DELAY LINE 1.2NS 1 OHM TH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 70A DO203AB datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 24POS .100 WW AU datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.4A 350 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf