Cree Inc. MLEAWT-A1-R250-0005DV
MLEAWT-A1-R250-0005DV picture photo
Mfg. Part Number
MLEAWT-A1-R250-0005DV
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 6300K 4SMD
Datasheet Download
MLEAWT-A1-R250-0005DV.pdf
Availability of MLEAWT-A1-R250-0005DV
QUANTITY
MLEAWT-A1-R250-0005DV Order Process
Ship out your order
Specifications of MLEAWT-A1-R250-0005DV
Internal Part NumberEIS-MLEAWT-A1-R250-0005DV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Featured ProductXLamp® ML-E LEDs
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6300K (4750K ~ 7250K)
Flux @ 85°C, Current - Test53 lm
Flux @ 25°C, Current - Test59 lm (57 lm ~ 62 lm)
Current - Test150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test123 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max500mA
Package / Case4-SMD, J-Lead Exposed Pad
Thermal Resistance of Package11°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLEAWT-A1-R250-0005DV
Related LinksMLEAWT-A1-, MLEAWT-A1-R250-0005DV Datasheet, Cree Inc. Distributor
MLEAWT-A1-R250-0005DV Details Description
Related parts for MLEAWT-A1-R250-0005DV
RES 390 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IPD M8 NONSHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V DO213AB datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf