TDK Corporation MLF1005GR82JT
MLF1005GR82JT picture photo
Mfg. Part Number
MLF1005GR82JT
Brief Description
FIXED IND 820NH 40MA 590 MOHM
Datasheet Download
MLF1005GR82JT.pdf
Availability of MLF1005GR82JT
QUANTITY
MLF1005GR82JT Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1005GR82JT
Internal Part NumberEIS-MLF1005GR82JT
Material - CoreFerrite
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating40mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)590 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant130MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1005GR82JT
Related LinksMLF100, MLF1005GR82JT Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1005GR82JT Details Description
Related parts for MLF1005GR82JT
IC 10-BIT 20MHZ A/D 28-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 180V 2A TO220NIS datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5.5NS 100PQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.05W SMD datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X400MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DIODE FAST REC 80A 200V TO-247 datasheet.pdf