TDK Corporation MLF1608A2R2JTD25
MLF1608A2R2JTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLF1608A2R2JTD25
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 30MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
MLF1608A2R2JTD25.pdf
Availability of MLF1608A2R2JTD25
QUANTITY
MLF1608A2R2JTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1608A2R2JTD25
Internal Part NumberEIS-MLF1608A2R2JTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
RoHS InformationSM0320102 Cert of Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLF
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±5%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq35 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1608A2R2JTD25
Related LinksMLF1608A, MLF1608A2R2JTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1608A2R2JTD25 Details Description
Related parts for MLF1608A2R2JTD25
IC 3.3V CAN TXRX W/STNDBY 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0306 datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
SENS PROX 3.5MM-DIA .8MM-DIST datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 17.02MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf