TDK Corporation MLF1608C150MTA00
MLF1608C150MTA00 picture photo
Mfg. Part Number
MLF1608C150MTA00
Brief Description
FIXED IND 15UH 2MA 1.5 OHM SMD
Datasheet Download
MLF1608C150MTA00.pdf
Availability of MLF1608C150MTA00
QUANTITY
MLF1608C150MTA00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1608C150MTA00
Internal Part NumberEIS-MLF1608C150MTA00
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating2mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1608C150MTA00
Related LinksMLF1608C, MLF1608C150MTA00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1608C150MTA00 Details Description
Related parts for MLF1608C150MTA00
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 1MBPS SHTDN 28SOIC datasheet.pdf
IC DSP 24BIT 80MHZ 252-BGA datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 42MM PANEL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 670V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf