TDK Corporation MLF2012A3R3MT000
MLF2012A3R3MT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLF2012A3R3MT000
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 50MA 600 MOHM
Datasheet Download
MLF2012A3R3MT000.pdf
Availability of MLF2012A3R3MT000
QUANTITY
MLF2012A3R3MT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF2012A3R3MT000
Internal Part NumberEIS-MLF2012A3R3MT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Standard Package2,000
SeriesMLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating50mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF2012A3R3MT000
Related LinksMLF2012A, MLF2012A3R3MT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF2012A3R3MT000 Details Description
Related parts for MLF2012A3R3MT000
SIDACTOR BI 180V 150A DO214 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DEV BOARD FOR CS5571 W/MUX datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 3GHZ 16QFN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
MICROFIT BMI RA DR HDR TIN 20CKT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 30mA Backlight 24-WQFN (4x4) datasheet.pdf