TDK Corporation MLF2012C150KT000
MLF2012C150KT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLF2012C150KT000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 5MA 700 MOHM SMD
Datasheet Download
MLF2012C150KT000.pdf
Availability of MLF2012C150KT000
QUANTITY
MLF2012C150KT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF2012C150KT000
Internal Part NumberEIS-MLF2012C150KT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating5mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF2012C150KT000
Related LinksMLF2012C, MLF2012C150KT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF2012C150KT000 Details Description
Related parts for MLF2012C150KT000
MOSFET P-CH 60V 1.8A SOT223 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 20H 100MA 184 OHM CHAS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24V IN 12V OUT datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL DSC 900A 6000V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 28VC AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf