TDK Corporation MLF2012DR33M
MLF2012DR33M picture photo
Mfg. Part Number
MLF2012DR33M
Brief Description
FIXED IND 330NH 250MA 400 MOHM
Datasheet Download
MLF2012DR33M.pdf
Availability of MLF2012DR33M
QUANTITY
MLF2012DR33M Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF2012DR33M
Internal Part NumberEIS-MLF2012DR33M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant200MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF2012DR33M
Related LinksMLF201, MLF2012DR33M Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF2012DR33M Details Description
Related parts for MLF2012DR33M
IDC CABLE - ASR50H/AE50G/ASR50H datasheet.pdf
SPACER MOUNT LED TRI-LEAD .440" datasheet.pdf
CONN INV HEADER 2-FB 150POS 5ROW datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 250KBPS 8-SOIC datasheet.pdf
RES 120 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 3.52 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8-HTSOP datasheet.pdf