TDK Corporation MLF2012E5R6JTD25
MLF2012E5R6JTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLF2012E5R6JTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 5.6UH 15MA 600 MOHM
Datasheet Download
MLF2012E5R6JTD25.pdf
Availability of MLF2012E5R6JTD25
QUANTITY
MLF2012E5R6JTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF2012E5R6JTD25
Internal Part NumberEIS-MLF2012E5R6JTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance5.6µH
Tolerance±5%
Current Rating15mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 4MHz
Frequency - Self Resonant45MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test4MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF2012E5R6JTD25
Related LinksMLF2012E, MLF2012E5R6JTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF2012E5R6JTD25 Details Description
Related parts for MLF2012E5R6JTD25
IC CONV DC/DC 3-CHAN 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DISPLAY SCREEN UNIT datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CABLE MICRO USB B TO STD A 1.0M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 31POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
ATTENUATOR 10DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 44.21VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.6A 201 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf