TDK Corporation MLG0402P27NJT000
MLG0402P27NJT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0402P27NJT000
Brief Description
FIXED IND 27NH 200MA 3.5 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0402P27NJT000.pdf
Availability of MLG0402P27NJT000
QUANTITY
MLG0402P27NJT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0402P27NJT000
Internal Part NumberEIS-MLG0402P27NJT000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Q @ Freq7 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant1.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0402P27NJT000
Related LinksMLG0402P, MLG0402P27NJT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0402P27NJT000 Details Description
Related parts for MLG0402P27NJT000
FAN AXIAL 119X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CARD EDGE 62POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
IC VOLT DETECT 2.2V 50MS SNT-4A datasheet.pdf
RES 6.57K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH SELECT 3POS DPST-NO 10A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 8A TO220AC datasheet.pdf