TDK Corporation MLG0402P2N3BT000
MLG0402P2N3BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0402P2N3BT000
Brief Description
FIXED IND 2.3NH 200MA 700 MOHM
Datasheet Download
MLG0402P2N3BT000.pdf
Availability of MLG0402P2N3BT000
QUANTITY
MLG0402P2N3BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0402P2N3BT000
Internal Part NumberEIS-MLG0402P2N3BT000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.3nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0402P2N3BT000
Related LinksMLG0402P, MLG0402P2N3BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0402P2N3BT000 Details Description
Related parts for MLG0402P2N3BT000
FAN AXIAL 522X159MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
ENDPLATE 1.5MM WDU 1.5 WM YELLOW datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-POWER H016FTC1-1 datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 3.44" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 76POS datasheet.pdf
MICRO 9 F 36" /33 JACKS datasheet.pdf