TDK Corporation MLG0402P3N3BT000
MLG0402P3N3BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0402P3N3BT000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 180MA 1.1 OHM
Datasheet Download
MLG0402P3N3BT000.pdf
Availability of MLG0402P3N3BT000
QUANTITY
MLG0402P3N3BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0402P3N3BT000
Internal Part NumberEIS-MLG0402P3N3BT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
Standard Package20,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.3nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant6.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0402P3N3BT000
Related LinksMLG0402P, MLG0402P3N3BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0402P3N3BT000 Details Description
Related parts for MLG0402P3N3BT000
FIXED IND 1.8UH 9A 7.5 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 30PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.14A 219 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
PLUG GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC datasheet.pdf