TDK Corporation MLG0402Q2N3CT000
MLG0402Q2N3CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0402Q2N3CT000
Brief Description
FIXED IND 2.3NH 200MA 800 MOHM
Datasheet Download
MLG0402Q2N3CT000.pdf
Availability of MLG0402Q2N3CT000
QUANTITY
MLG0402Q2N3CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0402Q2N3CT000
Internal Part NumberEIS-MLG0402Q2N3CT000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.3nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0402Q2N3CT000
Related LinksMLG0402Q, MLG0402Q2N3CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0402Q2N3CT000 Details Description
Related parts for MLG0402Q2N3CT000
CONN HEADER STKD 60POS R/A SH datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS STR LONG SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL MU 2X2 850NM datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 7.87"L X 3.94"W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 400MA 1.82 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 3W SMB datasheet.pdf