TDK Corporation MLG0603P11NJTD25
MLG0603P11NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P11NJTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 11NH 250MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603P11NJTD25.pdf
Availability of MLG0603P11NJTD25
QUANTITY
MLG0603P11NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P11NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P11NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance11nH
Tolerance±5%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant3.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P11NJTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P11NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P11NJTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P11NJTD25
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 203 TYPE A 39POS datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 10% 750VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 48VOUT 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf