TDK Corporation MLG0603P13NHT000
MLG0603P13NHT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P13NHT000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 13NH 250MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603P13NHT000.pdf
Availability of MLG0603P13NHT000
QUANTITY
MLG0603P13NHT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P13NHT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603P13NHT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance13nH
Tolerance±3%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant3.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P13NHT000
Related LinksMLG0603P, MLG0603P13NHT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P13NHT000 Details Description
Related parts for MLG0603P13NHT000
TAPE GEN PURPOSE VHB 4"X5YD datasheet.pdf
3D IMAGE SENSOR-HIGH PRECISION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
COAX ADAPTER N TEE FFF 50OHM GEN datasheet.pdf