TDK Corporation MLG0603P18NJTD25
MLG0603P18NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P18NJTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 18NH 200MA 1.4 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603P18NJTD25.pdf
Availability of MLG0603P18NJTD25
QUANTITY
MLG0603P18NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P18NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P18NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance18nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P18NJTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P18NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P18NJTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P18NJTD25
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIE SET - 10CONT 10POS SHLD PLUG datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 1800V 430A datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf