TDK Corporation MLG0603P1N4STD25
MLG0603P1N4STD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P1N4STD25
Brief Description
FIXED IND 1.4NH 800MA 90 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P1N4STD25.pdf
Availability of MLG0603P1N4STD25
QUANTITY
MLG0603P1N4STD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P1N4STD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P1N4STD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance1.4nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P1N4STD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P1N4STD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P1N4STD25 Details Description
Related parts for MLG0603P1N4STD25
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.17VC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 20.7A 8SOIC datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 5-14V 1.75A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 9/16" datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 80CRI 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf