TDK Corporation MLG0603P1N9BTD25
MLG0603P1N9BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P1N9BTD25
Brief Description
FIXED IND 1.9NH 600MA 100 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P1N9BTD25.pdf
Availability of MLG0603P1N9BTD25
QUANTITY
MLG0603P1N9BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P1N9BTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P1N9BTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance1.9nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P1N9BTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P1N9BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P1N9BTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P1N9BTD25
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT STR PCB datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 950MA 220 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 110UH 66MA 13 OHM TH datasheet.pdf
SOCKET 11 CONTACTS SINGLE ROW datasheet.pdf
LED ORANGE/WHT 2SMD R/A datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.56 OHM 5% 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.015 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf