TDK Corporation MLG0603P24NJTD25
MLG0603P24NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P24NJTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 24NH 140MA 2.1 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603P24NJTD25.pdf
Availability of MLG0603P24NJTD25
QUANTITY
MLG0603P24NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P24NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P24NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance24nH
Tolerance±5%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P24NJTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P24NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P24NJTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P24NJTD25
RES SMD 2.37KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN GUIDE PIN M4 X 7-6G datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TERMINAL WDU 6 GN WEMID GREEN datasheet.pdf
IC MEM FIFO 2048X9 20NS 28CDIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
DISPLAY RES TOUCH 7.0" WVGA datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf