TDK Corporation MLG0603P2N6BTD25
MLG0603P2N6BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P2N6BTD25
Brief Description
FIXED IND 2.6NH 500MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P2N6BTD25.pdf
Availability of MLG0603P2N6BTD25
QUANTITY
MLG0603P2N6BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P2N6BTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P2N6BTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.6nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant7.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P2N6BTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P2N6BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P2N6BTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P2N6BTD25
CAP CER 0.68UF 50V Y5V 1206 datasheet.pdf
IC DVR RELAY/LOAD 8CH 60V 28-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
HOLE PLUG RIGID BLACK .312" HOLE datasheet.pdf
SGE1510-2-2600A-2600C datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10TDFN datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf