TDK Corporation MLG0603P39NHTD25
MLG0603P39NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P39NHTD25
Brief Description
FIXED IND 39NH 120MA 2.4 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603P39NHTD25.pdf
Availability of MLG0603P39NHTD25
QUANTITY
MLG0603P39NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P39NHTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P39NHTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance39nH
Tolerance±3%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant1.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P39NHTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P39NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P39NHTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P39NHTD25
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CABLE GLAND NEMA 4X PG-16 BLACK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN MINI OSP JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 2.5A SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SL SMD VERT SHRD HDR TIN 19POS datasheet.pdf