TDK Corporation MLG0603P3N8CTD25
MLG0603P3N8CTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P3N8CTD25
Brief Description
FIXED IND 3.8NH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P3N8CTD25.pdf
Availability of MLG0603P3N8CTD25
QUANTITY
MLG0603P3N8CTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P3N8CTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P3N8CTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.8nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P3N8CTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P3N8CTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P3N8CTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P3N8CTD25
RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RS-422 TRANSMIT QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.0062UF RADIAL datasheet.pdf