TDK Corporation MLG0603P3N9BT000
MLG0603P3N9BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P3N9BT000
Brief Description
FIXED IND 3.9NH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P3N9BT000.pdf
Availability of MLG0603P3N9BT000
QUANTITY
MLG0603P3N9BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P3N9BT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603P3N9BT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.9nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P3N9BT000
Related LinksMLG0603P, MLG0603P3N9BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P3N9BT000 Details Description
Related parts for MLG0603P3N9BT000
IC CLOCK SYNTH 50-800MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 120mA Backlight 32-VQFN (5x5) datasheet.pdf
IC BATT CHRGR MC HI-EFF 20-QFN datasheet.pdf
RES 53.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 161BGA datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 80POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 3 ROW 120 POS datasheet.pdf
LED COB CXB1304 4000K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf