TDK Corporation MLG0603P4N1BTD25
MLG0603P4N1BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P4N1BTD25
Brief Description
FIXED IND 4.1NH 350MA 400 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P4N1BTD25.pdf
Availability of MLG0603P4N1BTD25
QUANTITY
MLG0603P4N1BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P4N1BTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P4N1BTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance4.1nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P4N1BTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P4N1BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P4N1BTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P4N1BTD25
JUMPER-H1507TR/A3049G/H1507TR 5" datasheet.pdf
IC GATE OR 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER HS 8-SOIC datasheet.pdf
IC SERIALIZER 312.5GBPS 48LLP datasheet.pdf
FUSE INDUST 63A 415V 13.8X54.5MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 560 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 505 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PCB RAIL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf