TDK Corporation MLG0603P4N1STD25
MLG0603P4N1STD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P4N1STD25
Brief Description
FIXED IND 4.1NH 350MA 400 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P4N1STD25.pdf
Availability of MLG0603P4N1STD25
QUANTITY
MLG0603P4N1STD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P4N1STD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P4N1STD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance4.1nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P4N1STD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P4N1STD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P4N1STD25 Details Description
Related parts for MLG0603P4N1STD25
CONN RCPT PANEL 4PIN R/A PC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
ADAPTER 388-BGA ISPLSI5384V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 20POS 4" CBL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
MICRO 15C S 36" WHT JACKP datasheet.pdf