TDK Corporation MLG0603P6N2HTD25
MLG0603P6N2HTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P6N2HTD25
Brief Description
FIXED IND 6.2NH 300MA 700 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P6N2HTD25.pdf
Availability of MLG0603P6N2HTD25
QUANTITY
MLG0603P6N2HTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P6N2HTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P6N2HTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance6.2nH
Tolerance±3%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P6N2HTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P6N2HTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P6N2HTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P6N2HTD25
CONN EDGECARD 30POS .100" WW datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 260MW SOT723 datasheet.pdf
CONN MALE M12 3POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN FIBER FDDI PLUG DUPLX 127UM datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL ISOMODEM 16PIN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT 6A datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf