TDK Corporation MLG0603P82NJTD25
MLG0603P82NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P82NJTD25
Brief Description
FIXED IND 82NH 80MA 4 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603P82NJTD25.pdf
Availability of MLG0603P82NJTD25
QUANTITY
MLG0603P82NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P82NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P82NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance82nH
Tolerance±5%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4 Ohm Max
Q @ Freq9 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P82NJTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P82NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P82NJTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P82NJTD25
RES SMD 0.0015 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V S2H 0201 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 12POS datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
RES 85.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf