TDK Corporation MLG0603P8N2HT000
MLG0603P8N2HT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P8N2HT000
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 250MA 850 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P8N2HT000.pdf
Availability of MLG0603P8N2HT000
QUANTITY
MLG0603P8N2HT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P8N2HT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603P8N2HT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance8.2nH
Tolerance±3%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)850 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P8N2HT000
Related LinksMLG0603P, MLG0603P8N2HT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P8N2HT000 Details Description
Related parts for MLG0603P8N2HT000
IC OTP 1MBIT 90NS 44PLCC datasheet.pdf
KIT SENSOR ACCEL MMA1250D datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS 45DEG 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 7A 8 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO214AC datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 1 DIG 0.2" PURE GRN datasheet.pdf