TDK Corporation MLG0603S0N9CTD25
MLG0603S0N9CTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S0N9CTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 0.9NH 600MA 100 MOHM
Datasheet Download
MLG0603S0N9CTD25.pdf
Availability of MLG0603S0N9CTD25
QUANTITY
MLG0603S0N9CTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S0N9CTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S0N9CTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings0603 (0201) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance0.9nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S0N9CTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S0N9CTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S0N9CTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S0N9CTD25
IC OPAMP PWR 1.6MHZ HERMETIC TO3 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 84.27 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
LED YLW-GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf