TDK Corporation MLG0603S11NHTD25
MLG0603S11NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S11NHTD25
Brief Description
FIXED IND 11NH 200MA 800 MOHM
Datasheet Download
MLG0603S11NHTD25.pdf
Availability of MLG0603S11NHTD25
QUANTITY
MLG0603S11NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S11NHTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S11NHTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings0603 (0201) Footprint
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance11nH
Tolerance±3%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S11NHTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S11NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S11NHTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S11NHTD25
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED PANEL IND RED DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 7.0MHZ SMD datasheet.pdf
H48-6 SHEET 300X300X2MM datasheet.pdf
MKS RELAY datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
MICRO 37C P 48" WHT JACKS datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 470VAC 5% BOLT datasheet.pdf
762MM EURO PLUG RA 5CGRN datasheet.pdf