TDK Corporation MLG0603S12NJTD25
MLG0603S12NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S12NJTD25
Brief Description
FIXED IND 12NH 180MA 900 MOHM
Datasheet Download
MLG0603S12NJTD25.pdf
Availability of MLG0603S12NJTD25
QUANTITY
MLG0603S12NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S12NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S12NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings0603 (0201) Footprint
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance12nH
Tolerance±5%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S12NJTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S12NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S12NJTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S12NJTD25
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 100V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY SPDT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A 600VAC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.6A 78 MOHM SMD datasheet.pdf