TDK Corporation MLG0603S15NJT000
MLG0603S15NJT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S15NJT000
Brief Description
FIXED IND 15NH 180MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603S15NJT000.pdf
Availability of MLG0603S15NJT000
QUANTITY
MLG0603S15NJT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S15NJT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603S15NJT000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance15nH
Tolerance±5%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S15NJT000
Related LinksMLG0603S, MLG0603S15NJT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S15NJT000 Details Description
Related parts for MLG0603S15NJT000
Crystal 11.98135MHz 30ppm Series 30 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V datasheet.pdf
CABLE 4POS R/A SOCKET 5M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A USPN4 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf