TDK Corporation MLG0603S33NJTD25
MLG0603S33NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S33NJTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 100MA 1.8 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603S33NJTD25.pdf
Availability of MLG0603S33NJTD25
QUANTITY
MLG0603S33NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S33NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S33NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings0603 (0201) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S33NJTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S33NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S33NJTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S33NJTD25
TVS DIODE 160VWM 287VC SMB datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR34S/AE34G/CSR34S datasheet.pdf
IC GATE AND-OR INV 3-INP 14SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K 2.2% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OPEN FRONT FRAME 233X264X19MM datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC JFET DVR SGL 1200V 4A DSO19 datasheet.pdf