TDK Corporation MLG0603S3N6CT000
MLG0603S3N6CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S3N6CT000
Brief Description
FIXED IND 3.6NH 300MA 350 MOHM
Datasheet Download
MLG0603S3N6CT000.pdf
Availability of MLG0603S3N6CT000
QUANTITY
MLG0603S3N6CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S3N6CT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603S3N6CT000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.6nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S3N6CT000
Related LinksMLG0603S, MLG0603S3N6CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S3N6CT000 Details Description
Related parts for MLG0603S3N6CT000
CONN 3.5MM MALE PHONE PLUG datasheet.pdf
UNIV AT6000 PHYSICAL DESIGN SYS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CIRCUIT MPU 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 59MA 60 OHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 24A TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
DISSOLVED OXYGEN METER datasheet.pdf
MOD SCHOTTKY 150V 400A ADDAPAK datasheet.pdf