TDK Corporation MLG0603S3N6ST000
MLG0603S3N6ST000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S3N6ST000
Brief Description
FIXED IND 3.6NH 300MA 350 MOHM
Datasheet Download
MLG0603S3N6ST000.pdf
Availability of MLG0603S3N6ST000
QUANTITY
MLG0603S3N6ST000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S3N6ST000
Internal Part NumberEIS-MLG0603S3N6ST000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.6nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S3N6ST000
Related LinksMLG0603S, MLG0603S3N6ST000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S3N6ST000 Details Description
Related parts for MLG0603S3N6ST000
CONN HOUSING TAB 6POS DUAL PANEL datasheet.pdf
REFERENCE PLATFORM H8S/2218 datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 48POS 4ROW datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 7-5NS 80QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.19 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 13M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC CAPSENCE 32K FLASH 48QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf