TDK Corporation MLG0603S3N9BT000
MLG0603S3N9BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S3N9BT000
Brief Description
FIXED IND 3.9NH 300MA 400 MOHM
Datasheet Download
MLG0603S3N9BT000.pdf
Availability of MLG0603S3N9BT000
QUANTITY
MLG0603S3N9BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S3N9BT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603S3N9BT000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.9nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S3N9BT000
Related LinksMLG0603S, MLG0603S3N9BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S3N9BT000 Details Description
Related parts for MLG0603S3N9BT000
CAP TANT 10UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/2"-6" YLLW/GREEN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONV DC/DC 270VIN 18.5VOUT 10W datasheet.pdf
ADAPTER EX M16-M20 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf