TDK Corporation MLG0603S8N2JTD25
MLG0603S8N2JTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S8N2JTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 200MA 700 MOHM
Datasheet Download
MLG0603S8N2JTD25.pdf
Availability of MLG0603S8N2JTD25
QUANTITY
MLG0603S8N2JTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S8N2JTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S8N2JTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings0603 (0201) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S8N2JTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S8N2JTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S8N2JTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S8N2JTD25
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/10/180 3.5 BK datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 2A 35 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.012 UF 5 % 1600 VDC R datasheet.pdf