TDK Corporation MLG0603S9N1JTD25
MLG0603S9N1JTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S9N1JTD25
Brief Description
FIXED IND 9.1NH 200MA 800 MOHM
Datasheet Download
MLG0603S9N1JTD25.pdf
Availability of MLG0603S9N1JTD25
QUANTITY
MLG0603S9N1JTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S9N1JTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S9N1JTD25
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance9.1nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S9N1JTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S9N1JTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S9N1JTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S9N1JTD25
IC OPAMP GP 10MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-89 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-TSSOP datasheet.pdf
COPYHOLDER 33" EXTERNAL 12"X10" datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 70NS 28TSOP datasheet.pdf
COUPLER 90DEG 2000-2300MHZ 3DB datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC 2DIP datasheet.pdf
TOP LOCK PLUG SHELL 34POS datasheet.pdf