TDK Corporation MLG1005S20NJTD25
MLG1005S20NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S20NJTD25
Brief Description
FIXED IND 20NH 350MA 600 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S20NJTD25.pdf
Availability of MLG1005S20NJTD25
QUANTITY
MLG1005S20NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S20NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005S20NJTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance20nH
Tolerance±5%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S20NJTD25
Related LinksMLG1005S, MLG1005S20NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S20NJTD25 Details Description
Related parts for MLG1005S20NJTD25
CONN HEADER .100 DUAL STR 68POS datasheet.pdf
CONN PIN .062 26-30AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
LED DISPLAY 5X7 8CHAR 3.8MM ORN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 72POS 0.156 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight SOT-26 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
1/2 INCH HST BLACK (400/3 INCH/P datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A SOT89 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75OHM PCB datasheet.pdf