TDK Corporation MLG1005S33NHTD25
MLG1005S33NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S33NHTD25
Brief Description
FIXED IND 33NH 300MA 900 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S33NHTD25.pdf
Availability of MLG1005S33NHTD25
QUANTITY
MLG1005S33NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S33NHTD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005S33NHTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance33nH
Tolerance±3%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S33NHTD25
Related LinksMLG1005S, MLG1005S33NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S33NHTD25 Details Description
Related parts for MLG1005S33NHTD25
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 96-BGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 523 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR AEA 1.000 C27/2 datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf