TDK Corporation MLG1005S3N3STD25
MLG1005S3N3STD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S3N3STD25
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S3N3STD25.pdf
Availability of MLG1005S3N3STD25
QUANTITY
MLG1005S3N3STD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S3N3STD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005S3N3STD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.3nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)